top of page
Koupaní.jpeg

Rybník Děpoltovice je jen 5,4 km od Penzionu Lumis, kde jsou udržovány travnaté a písečné pláže. V Karlovarském kraji je mnoho přírodních rybníků. Bývalý lom na kaolin poblíž obce Jimlíkov je oblíbeným místem ke koupání, které je tolerováno na vlastní riziko. Voda je zde nádherně čistá. Místní atrakcí je čvachtání v kaolinu, obrovské písečné duně, která láká ke kaskadérským kouskům. Pokud chcete zažít netradiční plavání nebo se válet v kaolinu, není lepší volba než vodní plocha u Jimlíkova. Nejznámější karlovarském kraji je „Jezero Michal“, které má 190 metrů dlouhý tobogán, obří vodní trampolínu, šlapadla atd..

18_10_1353511441_804050_head.jpeg

Golfový resort je špičkovým hřištěm s jedinečnou atmosférou a profesionálním vybavením jen 23 km od penzionu Lumis. Zahrajte si na jednom z nejstarších golfových hřišť ve střední Evropě. Hráči zde najdou mírová a dramatická místa která patří k české špičce. Všechny jamky jsou obklopeny vzrostlými stromy různých druhů, doplněnými pestrobarevnými keři a květinami, které pečlivě ošetřují zahradníci. Zatímco velká karlovarská osmnáctka je les a park, "Golf Háje" je hřištěm volných luk, remízků a okrajů lesů. Hřiště má přirozený charakter, devět jamek je v kopcovitém terénu, takže hráč podá při chůzi sportovnější výkon. V oblasti první, osmé a deváté jamky bylo vytvořeno několik umělých rybníků a kaskád, jinak však hrozí les a místy i keře. Pýchou je green deváté jamky, který je téměř celý obklopen vodou - pozor, hraje se zespodu, což je poněkud neobvyklé a vyžaduje opravdu dobré uvážení, jakou ránu a hůl zvolit.

Tennis Racket

Víceúčelové hřiště je asi 600 metrů od penzionu Lumis. Pokud se rozhodnete spojit tenis a plavání, doporučujeme tenisový klub v areálu koupaliště Rolava se čtyřmi velmi kvalitními antukovými kurty v Karlových Varech. Klub nemá členskou základnu, a proto není zatížen ani omezen členskými povinnostmi. Můžete si zde pronajmout tenisové vybavení a je otevřeno denně od května do října. Pokud je příliš chladné nebo horké počasí, můžete navštívit Gejzirpark, sportovní komplex je obklopený krásnými lesy, má vnitřní a venkovní tenisové kurty a víceúčelovou halu pro basketbal, volejbal a badminton.

Hiking

Trasa výletu začíná v Nejdku na náměstí, odkud pokračuje po žluté, do obce Vysoké Pece. Velkou část obce tvoří přírodní park. Zde trasa odbočí vpravo a po modré značce kolem nádraží na křižovatce Nad Tisovou a po žluté značce na Tisovský vrch s rozhlednou - Pajndl. Odtud trasa pokračuje po zelené značce kolem hájovny a kolem restaurace Krásná vyhlídka zpět do Nejdku na náměstí. Celá cesta z Penzionu Lumis je dlouhá 17,8 km a je středně náročná.

Výlet-na-koni-300x200_edited.jpg

Velmi oblíbeným způsobem relaxace je trávení času v přírodě.

Stáje Pegas jsou jen 10 minut autem od Penzionu Lumis a nabízejí jízdu na koni pro jednotlivce i skupiny. Stáje Pegas Vám nabízí možnost i několikahodinových výletů v sedle do úchvatného okolí Děpoltovic. Přizpůsobí náročnost Vašemu rozpočtu, zkušenostem a fyzické kondici. Na požádání jsou schopni zajistit školení pod vedením zkušených trenérů. Jízda a výcvik dětí od 3 let. Sdružení pro Hipoterapii "Hipocentrum PÁ-JA" vzniklo v září 2003 a nachází se 25 km od penzionu Lumis. Zájem a určitě určitá jedinečnost tohoto hipocentra spočívá v tom, že hypo rehabilitace je zde poskytována nejen dospělým klientům, ale zejména dětem ve věku od 6 týdnů. Profesionální personál, speciálně vycvičení koně a dlouholetá tradice jsou zárukou vaší spokojenosti s poskytovanými službami. Na správnost prováděných terapií pak dohlíží dva fyzioterapeuti s certifikátem pro hipoterapii a podpůrný personál, kteří jsou řádně vyškoleni pro vedení těchto koní. Hippocentrum PÁ-JA funguje na základě platných certifikátů a je tak jediným licencovaným hipoterapeutickým centrem v regionu.

 

On the Climbing Wall

Jen 18 km od penzionu Lumis se nachází obec Horní Blatná. Nachází se zde granátová skalní formace známá jako Ghost Rocks, kde si můžete vyzkoušet své lezecké dovednosti. Formace je vhodná pro začátečníky i pokročilé lezce. Pravděpodobně nejznámějším horolezeckým místem v Karlovarském kraji je Národní přírodní památka „Svatošské skály“, která se nachází nedaleko města Loket. Výška útesů se pohybuje od 10 do 50 metrů a tvoří je hrubozrnná žula. Najdete zde více než 100 značených horolezeckých cest. Podle klasifikace UIAA je obtížnost lezení odstupňována mezi II a VIII. Pokud dáváte přednost vnitřní lezecké stěně, doporučujeme horolezeckou stěnu ve Dvorech, která se nachází jen 15 minut autem od Penzionu Lumis. Na své si přijdou jak zkušení horolezci, tak úplní začátečníci, včetně dětí. Nejmenší si pak mohou vyzkoušet dětskou věž s dětskými chyty. Nováčci, kteří nemají s lezením žádné zkušenosti, budou proškoleni a můžou si zapůjčit veškeré potřebné vybavení.

Cokloturistika_edited.jpg

Karlovarský kraj se může pochlubit více než 2 000 kilometry značených cyklistických tras. Se současnými 137 cyklostezkami v Karlových Varech je spousta možností pro outdoorové nadšence. Na prozkoumání na kole čeká celkem 53 mírných tras, 52 stezek pro horská kola, 19 silničních cyklistických tras a 13 dalších. Snadná jízda z penzionu Lumis na hrad Loket, který je dlouhý 16,1 km. Pro největší dobrodruhy máme tip na Trail Park Klínovec a v městských lesích Jáchymov najdete 24 kilometrů postupně klesajících hladkých stezek speciálně navržených pro potěšení z horské cyklistiky. Pro ty nejschopnější je k dispozici také 5 kilometrů sjezdových úseků u kterých Vás na začátek stezky vyveze čtyřsedačková lanovka.

Zimní aktivity_edited.jpg

Krušná hora nabízí celou řadu zimních aktivit, jako je běh na lyžích, snowboarding, sjezdové lyžování, snowtubing, sněžnice a další. Objevte krásu mushingu - jízda na saních tažených psy na zasněžených horských pláních. Běh na lyžích je jedním z nejoblíbenějších zimních sportů, které můžete v Karlovarském kraji dělat. Jsou zde vynikající podmínky. Můžete lyžovat na stovkách kilometrů upravených běžeckých okruhů a stezek, které vás často zavedou do Německa a umožní vám prozkoumat jejich místní stezky. Lyžařské středisko Novako se nachází v samém centru Božího Daru, asi 1030 m nad mořem. Toto lyžařské středisko je vhodné především pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Snow tubing je zde také atrakcí. Zkuste něco nového! Na Božím Daru v „Yetti Boží Dar 58“ si můžete po předchozí telefonické nebo e-mailové rezervaci pronajmout sněžnice a udělat si výlet sami nebo si objednat výlet se zkušeným průvodcem. Zde můžete také vyzkoušet nové extrémní zimní sporty, jako je Snow Kiting.

Adrenalin.jpeg

Lety horkovzdušným balónem. Pokud jste ještě nikdy nelétali v horkovzdušném balónu, můžete tento úžasný zážitek zkusit během pobytu v Krušných horách.

Obdivujte krásný výhled na krajinu a majestátní Krušné hory.

Populární vyhlídkové letové trasy vedou nad městem Karlovy Vary, které uvidíte hned po startu.

Nabízeny jsou také akrobatické lety a vyhlídkové lety.

Komplex Plesivec s adrenalinovým parkem jen 30 min (21 km) autem od penzionu Lumis. Hora Plesivec potěší návštěvníky všech věkových skupin. Můžete si užít dechberoucí výhled z rozhledny Plesivec a můžete vyzkoušet celou řadu více či méně adrenalinových aktivit jako buggy, bungee trampolína,

Čtyřkolová motorka, střelba z luku nebo vzduchové pistole, lanové centrum pro děti i dospělé atd.

Screenshot 2021-06-24 at 18.47_edited.pn
Ziví Kraj_edited.png
bottom of page